Výživa
    Není pochyb o tom, že správná výživa štěněte i psa je důležitá pro růst a vývoj celého organismu. Nebudu zabíhat do podrobností, existují speciální publikace věnované tomuto tématu.
    Nejjednodušší způsob krmení, který se mi velmi osvědčil (výrazné zlepšení zdravotního stavu u psa, který byl krmen doma připravovanou stravou po přechodu na granule) je krmení výhradně granulovaným krmivem, nejlépe superpremiové řady (u nás např. Purina Pro-Plan, Eucanuba, Royal Canin). Občas pro zpestření přimíchám do žrádla trošku konzervy nebo masa. Granule je sice možné podávat suché, ale lepší je zalít je vývarem nebo vodou. Pokud zkrmujete suché granule, musí mít pes k dispozici dostatek čerstvé vody.
Abyste měli představu, jak často pejska krmit, uvádím tuto tabulku.

Věk psa         Doporučený počet krmení
do 3 měsíců             4-5x denně
do 5 měsíců             3-4x denně
do 9 měsíců             2-3x denně
od 9 měsíců             1-2x denně

   Při krmení je vhodné postupovat tak, že pejskovi každý den přibližně ve stejnou dobu předložíte dávku krmiva. Pes by se do něj měl okamžitě s chutí pustit. Misku uklidíte v okamžiku, kdy se od ní pes vzdálí. Příští dávku dostane až ve stanoveném čase. Pokud budete krmení podávat tímto způsobem, je to pro vás výhodné. Máte pod kontrolou nejen kolik toho váš pejsek sežere (pokud máte více psů nebo např. kočky, které mohou z volně přístupné misky ujídat), ale snáze si všimnete i nechutenství, které se může být prvním příznakem nemoci.
   Nikdy nedávejte psovi zbytky, kořeněnou nebo příliš mastnou stravu. Bonbóny ani sladkosti také nejsou vhodné, zvyšují kazivost zubů. Jako pamlsky můžete použít dětské piškoty, kousky sýra nebo různé druhy pamlsků, které nabízejí ve speciálních prodejnách pro zvířata.